Spotkania z pracodawcami

W ramach zaangażowania pracodawców w realizację programów kształcenia projekt przewiduje organizację spotkań panelowych studentów z pracodawcami.

Pierwsza edycja spotkań panelowych odbyła się w dniach 12 -15 października 2014 r.  Zachęcamy do zapoznania się z programem spotkań oraz zdjęciami.

PROGRAM

11 października (sobota) od godziny 13.15 Mark Harris organizuje warsztaty o zakładaniu firm informatycznych

Mark Harris jest prezesem i założycielem firmy Innovaventures http://www.innovaventures.com/ zajmującej się wprowadzaniem i wdrażaniem innowacji. Firma ma siedzibę w Monachium i działa głównie na rynku niemieckim,  ale ma też doświadczenie z krajów „Nowej Europy”. Wcześniej Mark Harris pracował w Intel-u, gdzie był osobą odpowiedzialna za współpracę z uczelniami w Europie https://software.intel.com/en-us/articles/bio-prof-dr-mark-harris

15 października (środa) od godziny 14.20spotkanie z Judith Bishop

Judith Bishop, http://research.microsoft.com/en-us/people/jbishop/ Director of Computer Science w Microsoft Research. Judith Bishop ma wykład w środę o 14:20 w sali 25. Opowie o łatwej nauce programowanie, być może także o tym, co zrobił i wciąż robi nasz absolwent Michał Moskal.

15 października (środa) od godziny 15.00 – spotkanie z współzałożycielem Skype’a

Jaan Tallinn http://en.wikipedia.org/wiki/Jaan_Tallinn współzałożyciel Skype’a, oraz Centrum Badań nad Zagrożeniami Egzystencjalnymi  http://en.wikipedia.org/wiki/Centre_for_the_Study_of_Existential_Risk  instytutu z siedzibą w Cambridge, w którego pracach biorą między innymi udział Stephen Hawking i Max Tegmark, zajmującego się badaniem zagrożeń dla cywilizacji wynikających z rozwoju technologii (między innymi sztucznej inteligencji).